Skolens undervisere

Hovedundervisere

Nicholas Van Bergen Garner

– Akupunktør & Fysioterapeut

– Klinik: Meditalklinik

Joachim Hauser

– Akupunktør

– Klinik: Joachimhauser.dk

Lisa Wright

– Akupunktør og Kinesiolog

– Klinik: Meditalklinik

Lars Schuster

– Akupunktør

– Klinik: Aarhusklinikken

Henrik Klemen

– Akupunktør

– Klinik: Klemen AB

Johanne Siegumfeldt

– Akupunktør og Jordemoder

– Klinik: Johanne.Siegumfeldt

Louise Cleeman

– Akupunktør & Sygeplejerske

– Klinik: LouiseCleemanAkupunktur

Skolens faglige specialer

Elsebeth Lægaard

– Læge og Akupunktør

– Vestlige diagnoser i traditionel Kinesisk Medicin

Rene Guldberg Hansen

– Akupunktør & Massør

– Underviser i elektroakupunktur, cupping og gua sha; kinesisk massage

– Klinik: Guldberg-Akupunktur

Mette Lauridsen

– Akupunktør & Zoneterapeut

– Underviser i klinikdrift og øreakupunktur

Johanne Siegumfeldt

– Akupunktør og Jordemoder

– Underviser i akupunktur til gravide

Nicholas Van Bergen Garner

– Underviser i Ansigtsdiagnose/analyse & Vestlig medicinsk akupunktur

Lars Schuster

– Underviser i Moxa (varmende urter) & Spejlingsteknikker

Joachim Hauser

– Underviser i Kost, Urter og Traditionel Kinesisk Medicin

Henrik Klemen

  • Underviser i meridian palpering

Udenlandske undervisere

Dr. Li Jie

– PhD i vestlig- og kinesisk medicin

– Underviser på skolens Masterclass

Mere om Dr. Li Jie

Peter Deadman

– Akupunktør og forfatter

– Underviser i Akupunktur og Qi gong

– Mere om Peter Deadman

Stephen Birch

– PhD og forsker i kinesisk medicin

– Underviser i japansk akupunktur og behandling af børn og babyer

Mere om Stephen Birch

Charles Buck

– Akupunktør & forfatter

– Underviser i kinesisk medicin: historie, teori og praksis

Mere om Charles Buck

Tzafrir Nachmani

– Akupunktør

Underviser i trauma og emotionelle ubalancer

Kliniske vejledere

Charlotte Foldmand

– Akupunktør

– Klinik: FoldmandAkupunktur

Gry Fisker

– Akupunktør & Jordemoder

– Klinik: Tune-Akucare

Peter Agerlund Sobfeldt

– Akupunktør

– Klinik: Frederiksberg-Sportsklinik

Sara Maria Dyrberg

– Akupunktør

– Klinik: NuiNui

Rebekka Simonsen

– Akupunktør

– Klinik: Akupunktur-Mageriet

Louise Cleeman

– Akupunktør & Sygeplejerske

– Klinik: LouiseCleeman-Akupunktur

Lisa Beuschau

– Akupunktør

– Klinik: Punkt&Prikke

Jan Juhl

– Akupunktør

– Klinik: JanJuhl